Imeon-hybrid-inverter-performance-autonomy

Autonomie

Díky své inovativní elektronické architektuře a integrované umělé inteligenci je střídač IMEON pro solární samospotřebu jedním z nejinteligentnějších a nejúčinnějších měničů energie na trhu!

Pro optimalizaci celkové účinnosti solárního systému s bateriemi dávají řešení IMEON přednost přímému využití elektřiny vyrobené fotovoltaickými panely. Pouze přebytečná produkce solárního systému se ukládá do baterií pro pozdější použití večer nebo v noci, když slunce zapadne. Zdá se to logické, ale většina řešení dostupných na trhu ukládá téměř veškerou produkci do baterie předtím, než ji lze použít. Tyto systémy, které jsou obvykle určeny pro použití mimo síť, mají až o 30 % nižší účinnost než střídače IMEON pro vlastní spotřebu.

Optimalizací účinnosti je přímo ovlivněna autonomie místa vybaveného solárním zařízením pro vlastní spotřebu. O 30 % vyšší výnos totiž znamená o 30 % vyšší výrobu užitečné elektřiny. Autonomie je důležitá také při výpadku napájení z veřejné elektrické sítě, kdy se IMEON přepne do záložního režimu. Na rozdíl od některých řešení, kde pouze baterie přebírá energii ze sítě (solární střídač přestane vyrábět elektřinu při výpadku sítě), střídač IMEON pro solární samospotřebu nadále vyrábí energii, kterou lze přímo spotřebovat a/nebo uložit do baterie.
 
Volba společnosti IMEON znamená, že usilujete o energetickou nezávislost a výpadky proudu se stanou vzdálenou vzpomínkou.