imeon-onduleur-hybride-solaire-performance

Výkon

Hybridní střídač IMEON zvyšuje celkovou účinnost solárního systému s bateriemi až o 30 % díky své inovativní patentované elektronické konstrukci a integrované umělé inteligenci.

Za tímto účelem hybridní střídač IMEON analyzuje v reálném čase několik parametrů: spotřebu vybaveného domu nebo budovy (Smart-Meter), výrobu solární fotovoltaické instalace, stav nabití bateriového parku (SOC) a stav veřejné distribuční sítě. V závislosti na těchto různých parametrech a cílech uživatele rozhodne umělá inteligence hybridního střídače IMEON, které zdroje energie a jakým způsobem využít: přímá spotřeba, skladování v bateriích, dodávka do veřejné elektrické sítě. Díky této operaci lze zhodnotit každou vyrobenou kWh a zabránit ztrátám.

Ke zlepšení celkové účinnosti solárního zařízení pro vlastní spotřebu navíc přispívá i elektronika hybridního střídače IMEON, která vychází z architektury solárního střídače připojeného k síti. Tato architektura totiž umožňuje přímé využití elektřiny vyrobené solárními panely bez ztrát spojených s konverzním stupněm, který nabíjí akumulátorovou baterii. Hybridní střídač IMEON nabíjí do baterie pouze tu část solární produkce, která není přímo spotřebována (přebytečná produkce). Tento poslední bod se může zdát samozřejmý, ale ukazuje se, že většina řešení dostupných na trhu pro vlastní spotřebu s akumulací nabíjí baterii téměř celou solární produkcí předtím, než ji lze spotřebovat. Tento bod je důležitý, když mluvíme o účinnosti, protože samotné úložiště může generovat značné ztráty, které se liší v závislosti na použitých bateriích.

Důležitým bodem v souvislosti s vlastní spotřebou solární energie je výroba kWh, která je cenově konkurenceschopná s elektřinou dodávanou z veřejné distribuční sítě. Je snadné pochopit, že každý získaný bod účinnosti umožňuje snížit cenu vyrobené kWh, a že hybridní střídač IMEON proto umožňuje zvýšit ziskovost solární instalace pro vlastní spotřebu.