Střídač s čistou sinusovou vlnou

Střídač DC/AC umožňuje přepínání energie z fotovoltaických panelů a bateriového měniče do domácích spotřebičů. Termín sinusový střídač zároveň označuje typ energie vyráběné solárním střídačem. Existují dva nejběžnější typy sinusových střídačů: čistě sinusové střídače a modifikované sinusové střídače, které pracují na střídavý proud.

Střídač s čistou sinusovkou má tvar přímé vlny, stejně jako elektrické napětí. Napětí čistě sinusového měniče může plynule stoupat a klesat, fázový úhel se plynule mění a při průchodu napětím 0 V se také okamžitě mění jeho polarita.

Modifikovaný sinusový měnič má čtvercový tvar. Napětí modifikované sinusovky prudce roste a klesá, stejně jako fázový úhel. Modifikovaný sinusový měnič bude mít při přechodu na 0 voltů před změnou polarity pauzu.

V porovnání s modifikovaným sinusovým měničem se dnes pro domácí spotřebiče častěji používá čistý sinusový měnič. Je to proto, že střídač s čistou sinusovkou má nízké harmonické zkreslení a vyrábí čistou energii jako elektřina ze sítě.

S měničem s čistou sinusovou vlnou mohou indukční zátěže, jako jsou mikrovlnné trouby a motory, běžet rychleji a tišeji a mohou snížit hlučnost různých elektronických zařízení, jako jsou audio zesilovače, televizory, ventilátory, zářivky atd. Použití čistě sinusového měniče může také zabránit selhání počítače.

V současné době používá modifikovaný sinusový měnič pouze několik domácích spotřebičů. Jednoduché systémy, které nemají složité zvukové a elektronické vybavení, které může správně pracovat s modifikovaným sinusovým měničem, jako jsou staré elektronkové televizory, digitální hodiny atd., nejsou vhodné. Mezi zařízení, která nelze správně provozovat pomocí modifikovaných sinusových vln, patří laserové tiskárny, kopírky, některé notebooky, pračky atd.

Kvůli vyššímu harmonickému zkreslení v modifikovaném sinusovém měniči se motor zahřívá. Použití těchto sinusových vln také způsobuje nepříjemné zvuky u spotřebičů, jako jsou audio, ventilátory, mikrovlnné trouby atd. To způsobuje časté poškození domácích spotřebičů.

Solární střídač IMEON je čistě sinusový střídač, který se dokáže přizpůsobit a vyvíjet podle preferencí uživatele. Díky vestavěné umělé inteligenci je solární střídač IMEON schopen porozumět vzorcům spotřeby energie, které mu byly zadány během konfigurace, například v pohotovostním režimu nebo pro podporu vlastní spotřeby energie. Společnost IMEON Energy je předním výrobcem hybridních solárních střídačů a jediným inteligentním solárním střídačem na trhu, který se dokáže rychle vyvíjet v závislosti na technologickém vývoji.

Společnost IMEON Energy i nadále zajišťuje, že každý střídač byl testován z hlediska bezpečnosti a účinnosti prostřednictvím rozsáhlého dohledu nad výrobou a stovek testů a kontrol výrobku předtím, než se dostane ke konečnému uživateli. Naším cílem je poskytovat nejkvalitnější solární hybridní střídač.

Pro zachování kvality střídače nabízí společnost IMEON Energy 10letou záruku, pokud je váš solární střídač připojen k internetu alespoň po 95 % provozní doby. Pokud není měnič připojen k internetu, poskytujeme na něj pětiletou záruku. IMEON Inverter dokonce nabízí prodloužení záruky až na 20 let (volitelně), abyste si zajistili svůj solární hybridní systém.