imeon-solar-inverter-added-value

Přidaná hodnota

Vybavení domu fotovoltaickou instalací pro vlastní spotřebu může při prodeji domu, budovy nebo průmyslového či terciárního objektu přinést kapitálový zisk.
Někteří váhaví majitelé si mohou myslet opak. Mohou si myslet, že se jim počáteční investice nevrátí, pokud svůj dům prodají, a že solární instalaci zaplatili pouze v zájmu budoucího majitele. Ve skutečnosti se může stát pravý opak! Často je totiž snadnější a rychlejší prodat dům vybavený fotovoltaickou instalací pro vlastní spotřebu než “klasický” dům. To je dobrý důvod, proč si pořídit solární zařízení pro vlastní spotřebu!

Obecně pozorovaná životnost solárních panelů je přes 30 let. Jedná se tedy o dlouhodobou investici, která budoucímu majiteli v případě zařízení určeného pro vlastní spotřebu umožní důležité úspory na budoucích účtech za elektřinu. To je silný argument, který můžete předložit potenciálnímu kupujícímu při návštěvě nemovitosti, kterou jste nabídli k prodeji! Na druhou stranu efekt “coup de coeur”, který způsobuje fotovoltaická instalace s bateriemi pro vlastní spotřebu, může rozhodně přesvědčit potenciální kupce, kteří se zajímají o životní prostředí a budoucnost svých dětí.
S rostoucím povědomím o rizicích spojených s využíváním fosilních paliv se udržitelná spotřeba a výroba dostává stále více do popředí a každým dnem přitahuje nové zájemce. Vlastní solární spotřeba je jednoznačně součástí tohoto přístupu, a proto může pomoci nastartovat prodej nemovitosti.
Shrnuto a podtrženo, pokud si myslíte, že svůj dům za pár let prodáte, neváhejte s instalací fotovoltaického systému pro vlastní spotřebu! Vítězem budete všichni, vy i nový majitel: vy svou nemovitost snáze prodáte a budoucí kupující výrazně ušetří na svých účtech za elektřinu.