imeon-solar-inverter-smart-home-

Smart home

Chytrý dům je ve francouzštině známý spíše jako “domotique”. V souvislosti s domotikou nebo inteligentní domácností se běžně používají termíny “připojená domácnost”, “komunikující domácnost” nebo “inteligentní domácnost”.Protože je solární střídač IMEON připojen k webu a má schopnost komunikovat s různými komponenty (baterie prostřednictvím komunikačního protokolu CAN, monitorovací platformy prostřednictvím protokolu RS485, připojené objekty…), stává se samostatnou komponentou v oblasti inteligentní domácnosti a domotiky.

Wikipedie představuje domácí automatizaci takto:

“Domácí automatizace je soubor technik elektroniky, stavební fyziky, automatizace, výpočetní techniky a telekomunikací, které se používají v budovách a umožňují centralizovat řízení různých aplikací v domě (topný systém, rolety, garážová vrata, vstupní brána, elektrické zásuvky atd.). Cílem domácí automatizace je poskytovat komfortní (řízení spotřeby energie, optimalizace osvětlení a vytápění), bezpečnostní (alarm) a komunikační (dálkové ovládání, vizuální nebo zvukové signály atd.) funkce, které lze nalézt v domácnostech, hotelech, na veřejných místech atd.”

S odkazem na článek na Wikipedii a možnosti našich řešení je IMEON daleko víc než pouhý solární střídač, stává se klíčovou součástí inteligentní domácnosti v budově. Různé integrované komunikační protokoly, více implantovaných konektorů, výpočetní kapacita integrovaného procesoru a umělá inteligence našeho solárního měniče umožňují systému IMEON učit se, předvídat a předvídat, aby mohl přizpůsobit své chování a pilotovat použití podle cílů stanovených uživatelem.

Námi vyvinuté aplikace, které jsou k dispozici v rozhraní OS ONE, umožňují uživateli aktualizovat svůj IMEON tak, aby se mohl neustále vyvíjet a komunikovat s novými připojenými zařízeními.

IMEON je mnohem více než jen solární střídač!