Správa baterií

Správa baterií

 

Aplikace OS ONE společnosti Imeon Energy obsahuje inteligentní systém správy baterií s názvem Battery Manager.

Battery Manager automaticky konfiguruje solární baterii přidruženou ke střídači.

Konkrétně při instalaci baterie a jejím připojení k UPS (napájení a komunikace) může instalátor přejít do parametrů OS ONE a vybrat záložku Baterie. Z předvyplněného seznamu pak může vybrat značku a typ baterie.

Upozorňujeme, že v tomto seznamu jsou uvedeny pouze baterie kompatibilní s přístrojem IMEON. Všechny byly testovány a ověřeny technickými službami společnosti Imeon Energy a výrobcem baterií.

Po zapnutí baterie Battery Manager automaticky detekuje baterii a zobrazí zelený stav.

Aplikace Battery Manager pak nakonfiguruje IMEON s parametry doporučenými výrobcem solární baterie (nabíjecí napětí, nabíjecí a vybíjecí proud).

Instalatér pak může nastavit úroveň využití solární baterie podle potřeb uživatele. To znamená, že upřednostňuje spotřebu baterie nebo BACKUP.

Battery Manager také optimalizuje životnost baterií tím, že umožňuje vybíjení baterií pouze večer a v noci, tj. v době, kdy již fotovoltaické panely nevyrábějí žádnou energii.

Ve spojení s aplikací Charging Controller je také možné aktivovat jedno nebo více plných nabití baterie prostřednictvím sítě.

Battery Manager je inteligentní aplikace, která například zjistí, zda je solární baterie připojená k IMEON deklarovaná. Zajišťuje, aby měnič respektoval parametry výrobce baterie a zachoval tak její záruku. V případě, že solární panely nevyrábějí (nedochází k dlouhodobému nabíjení), zabrání odpojením od sítě poklesu nabití baterie na kritickou úroveň, která by ji mohla poškodit. V tomto případě v režimu off-grid vypne měnič. A konečně, pro zajištění naprosté bezpečnosti, komunikuje trvale se systémem BMS (battery management system) prostřednictvím portu CAN měniče.