Aplikace IMEON ENERGY VE nabíjení

EV Charger

Aplikace “EV Charger” umožňuje měniči IMEON komunikovat s nabíjecí stanicí pro elektromobily prostřednictvím protokolu OCPP.

ve charger

Aplikace “EV Charger”, integrovaná do operačního systému IMEON OS ONE, je skutečnou novinkou vyvinutou společností IMEON ENERGY a je zdarma k dispozici uživatelům, kteří mají hybridní střídač IMEON.

Hlavním účelem aplikace “EV Charger” je zvýšit míru vlastní spotřeby solárního zařízení spuštěním nabíjení elektromobilu, když je připojen k nabíjecí stanici a je zjištěna nadměrná solární produkce. Hlavní výhodou tohoto řešení je, že prostřednictvím protokolu OCPP může střídač IMEON odeslat požadovanou hodnotu nabíjení s výkonem, který přesně odpovídá přebytku energie. Sloupek pak bude modulovat svůj nabíjecí výkon tak, aby využíval pouze energii vyrobenou solárním zařízením a nečerpal elektřinu z veřejné sítě.

OCPP (Open Charge Point Protocol) je komunikační protokol, který v podstatě umožňuje výměnu informací a/nebo zasílání pokynů mezi elektromobily, nabíjecími místy a centrálním řídicím systémem (s cílem vytvořit infrastrukturu podobnou například telefonní síti). Původní verzi této aplikace napsali Joury de Reuver a Franck Buve. Tento protokol vznikl z iniciativy nizozemské nadace ELLaadNL s hlavním cílem vytvořit otevřený protokol, který by umožnil vzájemnou komunikaci nabíjecích stanic různých značek po celém světě.

Společnost IMEON ENERGY není jen výrobcem hybridních solárních střídačů, ale neustále vyvíjí nové aplikace a pracuje na tématech souvisejících s umělou inteligencí, aby zlepšila výkon svých řešení a spokojenost uživatelů hybridních střídačů IMEON.

Kontakt pro více informací o našich aplikacích.