imeon application full charge

Full Charge

Tato aplikace umožňuje solárnímu střídači IMEON provádět pravidelné plné nabíjení baterie, aby se optimalizovala její životnost.

Vizualizace aplikace Full charge

Aplikace “Full Charge”, integrovaná do operačního systému IMEON OS ONE, je skutečnou novinkou vyvinutou společností IMEON ENERGY a je zdarma k dispozici uživatelům, kteří mají hybridní střídač IMEON.

Životnost baterie závisí na různých parametrech souvisejících s teplotou, hloubkou vybití, použitými nabíjecími a vybíjecími proudy, ale také na tom, že baterii připojenou ke střídači je třeba pravidelně plně dobíjet. Aby se optimalizovala celková účinnost solárního zařízení pro vlastní spotřebu, ukládají střídače IMEON do baterií pouze přebytečnou produkci a je možné, že v závislosti na ročním období je množství přebytečné energie nedostatečné pro zajištění pravidelného plného dobíjení baterií. Zde přichází na řadu aplikace “Full Charge”!

Při nastavení této aplikace uživatel v rozhraní aplikace naprogramuje počáteční zpoždění, které se pohybuje od 1 do 7 dnů. Pokud během naprogramované prodlevy nedosáhne baterie 100% stavu nabití, střídač IMEON automaticky změní prioritu využití solární výroby na nabíjení baterie. Pokud ani po této změně priority nedosáhne baterie 100 % během druhého časového rámce nastaveného uživatelem (rovněž v rozmezí 1 až 7 dní), měnič IMEON zahájí plné nabití baterií odběrem energie z veřejné elektrické sítě.

Společnost IMEON ENERGY není jen výrobcem hybridních solárních střídačů, ale neustále vyvíjí nové aplikace a pracuje na tématech souvisejících s umělou inteligencí s cílem zlepšit výkon svých řešení a spokojenost uživatelů hybridních střídačů IMEON.

Kontakt pro více informací o našich aplikacích.