tab-philips-hue-imeon

Osvětlení Phillips Hue LED poháněné solárním měničem

Společnost IMEON ENERGY oznamuje uvedení nové inovativní aplikace, kterou lze zdarma nainstalovat na solární střídače IMEON! Aplikace “LED Smart Lighting” umožňuje měniči IMEON spolupracovat s připojenými žárovkami řady Philips Hue.

Jaký je zájem na tom, aby solární střídač komunikoval s osvětlením domu?

Cílem této aplikace je zasílat informace prostřednictvím lampy a povzbudit tak uživatele střídačů IMEON, aby optimalizovali své úspory energie tím, že budou sami reagovat na své spotřební návyky.

Společnost IMEON ENERGY vyvinula tuto aplikaci poté, co zjistila, že pravidelní uživatelé monitorovací platformy IMEON Online snížili svou spotřebu elektřiny v průměru o 10 %, zatímco ti, kteří své monitorování nesledovali, si udržovali stabilní spotřebu elektřiny. Z toho vyplývá, že uživatelé, kteří jsou si vědomi své spotřeby elektřiny, mají motivaci ji snížit. Proto bylo důležité najít řešení, které by uživatele IMEON UPS informovalo v reálném čase, nevtíravým způsobem, aniž by se museli připojovat k monitorovací platformě.

Pokud si uživatel uvědomuje, kdy spotřebovává hodně elektřiny a kdy mu jeho zařízení (solární a bateriové) umožňuje mít k dispozici hodně energie, může mírně upravit své spotřební návyky, aby maximalizoval úspory energie. Jak bylo uvedeno výše, dopad tohoto povědomí může být až 10% snížení spotřeby elektřiny, což uživateli umožní zvýšit energetickou autonomii jeho domu.