IMEON ENERGY Prodlužuje životnost solární baterie až o 50 %.

Po sedmi letech výzkumu a vývoje se společnosti IMEON ENERGY podařilo pomocí umělé inteligence a strojového učení zvýšit životnost baterií pro solární aplikace až o 50 %.

Aplikace vyvinuté společností IMEON ENERGY nyní dokáží spravovat baterie v závislosti na ročním období:

Pro operační systém ONE OS byla navržena aplikace “Sezónní odpojení”, která je spuštěna na solárních střídačích IMEON a umožňuje instalátorům a uživatelům konfigurovat nastavení hloubky vybití (DOD) solárních baterií pro každý měsíc v roce zvlášť.

Proč nastavit hloubku vybití ?

Nastavení hloubky vybití (DOD) umožňuje určit maximální množství energie, které musí být z baterie odebráno, než se opět plně nabije. Dostupnost solární energie, kterou lze využít k nabíjení, není během roku rovnoměrná.

Na severní polokouli má každý fotovoltaický solární panel lepší výkon v červnu a červenci a horší v zimních měsících. Současně se poptávka po elektřině vyrobené fotovoltaickými systémy v zimě zvyšuje, protože ji lze využít k vytápění nebo protože lidé v domácnostech raději zůstávají častěji doma. Proto může v zimě trvat několik dní, než solární střídač dobije baterii, která by se jinak v létě dobila za jeden den. Proto je nutné nastavit různou hloubku vybití v závislosti na ročním období, aby bylo zajištěno rovnoměrné nabíjení baterie po celý rok.

Toto nastavení hloubky vybití má významný vliv na životnost baterie. Počet cyklů nabíjení a vybíjení, které baterie vydrží bez ztráty kapacity, závisí na nastavení hloubky vybití: čím méně se baterie vybíjí, tím déle vydrží.

Snížení nastavení DOD v závislosti na ročním období zajistí nejen pravidelné plné nabití baterie, ale také prodlouží její životnost!

Tato jedinečná funkce je nyní uživatelům solárních střídačů IMEON k dispozici zdarma a prodlužuje životnost úložiště energie až o 50 %. Tento pozoruhodný úspěch snižuje náklady na každou kWh vyrobenou solární instalací, protože správně spravované baterie je třeba vyměňovat jen zřídka. Aplikace “Sezónní odpojení” doplňuje katalog aplikací, které jsou již k dispozici na platformě OS ONE integrované v solárních střídačích IMEON.