connecteur-batterie

Konektor baterie Imeon 9.12

Konektor baterie dodávaný s vaším zařízením IMEON je typu SA350. Jedná se o vysoce výkonné konektory stejnosměrných solárních baterií. V závislosti na použitém kabelu může podporovat proud až 450 A, aby bylo možné připojit velkokapacitní solární baterii a zlepšit tak vlastní spotřebu.

Konektor baterie SA350 je hermafroditní, nemá samčí/samčí konektory, takže konektory můžete sestavit bez obav, zda připojujete jeden nebo druhý.

Konektor baterie SA350 je vybaven kódovacím zařízením, které zajišťuje správné připojení, i když není vidět.

Umožňuje použití kabelů od 53,5 mm² do 152 mm², což umožňuje připojení vysokokapacitní solární baterie zvyšující míru vlastní spotřeby.

Konektor baterie SA350 je zajištěn. Má dielektrickou pevnost 2200 V AC, což zaručuje bezpečnou manipulaci bez rizika úrazu elektrickým proudem. Pružina, která je použita uvnitř, udržuje spojení mezi dvěma kontakty. Zabraňuje jeho vyklouznutí po připojení baterie.

Vnitřní konstrukce konektoru baterie umožňuje řízené rozptýlení oblouku, ke kterému dochází při oddělování solární baterie od střídače.

Konektor podporuje odpojení zátěže mezi střídačem a solárními bateriemi až do 100 A. Aby se zabránilo předčasnému stárnutí konektoru, doporučuje se použít izolátor solárních baterií.

Konektor baterie SA350 je vyroben z ohnivzdorného plastu. Tento plast je klasifikován podle normy UL-94 na úrovni V-0, což znamená, že oheň se zastaví za méně než 10 sekund.