Plus connecté

Připojeno

Hybridní střídač IMEON je kromě funkcí spojených s přeměnou energie součástí rodiny připojených objektů. S tímto principem souvisí několik výhod:

Protože je systém IMEON připojen k webu, umožňuje vám v reálném čase sledovat výkon vašeho hybridního střídače pro vlastní spotřebu energie z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu připojením k monitorovací platformě IMEON ENERGY pomocí identifikátorů, které jste obdrželi při vytvoření účtu od instalatéra, který provedl realizaci vašeho systému.

Hybridní střídač IMEON má schopnost komunikovat s ostatními připojenými objekty. Pravidelně navazujeme partnerství s výrobci připojených objektů, abychom mohli spolupracovat s jejich řešeními. Partneři, se kterými si vyměňujeme zkušenosti, mohou pracovat v oblasti automatizace a chytré domácnosti, řešení pro vytápění nebo přípravu teplé vody nebo elektromobility. V současné době již hybridní střídač IMEON komunikuje prostřednictvím specifických komunikačních protokolů s některými součástmi solárního zařízení pro vlastní spotřebu, jako jsou lithiové baterie (komunikace s bateriovým systémem BMS) nebo inteligentní měřič IMEON Smart-Meter.

K hybridnímu měniči IMEON se může připojit i uživatel, který nemá v budově připojení k internetu, a to lokálně prostřednictvím webového serveru a integrované WiFi. Z počítače, tabletu nebo chytrého telefonu se můžete přímo připojit k lokálnímu systému IMEON a získat přístup k informacím o solární elektřině vyrobené vaší instalací, o energii uložené v bateriové bance nebo spotřebované z baterií, jakož i o energii přicházející z veřejné distribuční sítě a do ní. Tyto údaje jsou k dispozici v programu OS ONE, který je určen speciálně pro měniče IMEON.