Plus flexible

Flexibilní

Hybridní fotovoltaický střídač IMEON je nejflexibilnější na trhu: vlastní spotřeba, záložní zdroj, izolované místo, připojení k síti, virtuální elektrárna… IMEON je řešení, které se přizpůsobí všem konfiguracím.

V oblasti solární energie je obvykle každý typ fotovoltaického střídače vhodný pro přesně definovanou konfiguraci: střídače ongrid pro instalace připojené k síti, střídače off-grid pro elektrifikaci izolovaných míst nebo záložní zdroje. Střídače mimo síť nemohou fungovat bez baterií a střídače v síti nemohou spravovat úložiště.

Jednou z výhod fotovoltaických střídačů IMEON je jejich schopnost přizpůsobit se všem konfiguracím a vyvíjet se podle rozpočtu a přání uživatele.

Zde jsou dva konkrétní příklady:

Majitel domu se může zpočátku vybavit fotovoltaickým střídačem IMEON a solárními panely bez instalace baterií. Později, až mu to rozpočet dovolí, může svou instalaci vylepšit přidáním bateriové banky, aby optimalizoval míru vlastní spotřeby solární instalace.

Majitel domu se může zpočátku vybavit fotovoltaickým střídačem IMEON a bateriemi, aniž by instaloval solární panely. Ve skutečnosti chce pouze zajistit dodávku elektřiny do svého domu v době výpadků ve veřejné distribuční síti. Později, až mu to rozpočet dovolí, může svou instalaci vylepšit přidáním solárních panelů, aby ušetřil na účtech za elektřinu a stal se samovýrobcem elektřiny.

Majitel domu se může zpočátku vybavit fotovoltaickým střídačem IMEON a bateriemi tak, že se připojí k veřejné elektrické distribuční síti. Pokud uživatel po několika letech provozu zjistí, že mu instalace umožňuje stoprocentní autonomii, může se rozhodnout ukončit odběr u svého dodavatele elektřiny a přidat generátor, který může převzít provoz v případě neobvyklých povětrnostních podmínek.

Všestrannost fotovoltaických střídačů IMEON je také důležitou výhodou pro naše velkoobchodní partnery, kteří mají na skladě jedinou referenci pro splnění všech požadavků svých zákazníků. To výrazně zjednodušuje správu jejich zásob a jejich dodavatelů.