Plus sécurisant

Zabezpečení

IMEON je pravděpodobně nejbezpečnější fotovoltaický střídač na trhu. IMEON informuje uživatele a instalatéra o událostech, které se odehrávají v solární instalaci pro vlastní spotřebu. Prostřednictvím záložní funkce zajišťuje také dodávku elektřiny do vaší domácnosti při výpadku proudu ve veřejné distribuční síti.

Funkce zálohování je k dispozici v režimu Smart-Grid a v režimu Back-Up fotovoltaických střídačů IMEON.

V režimu Smart-Grid lze nastavit dva prahy využití baterie: první práh při přítomnosti sítě a druhý práh při jejím přerušení. Tento princip umožňuje uživateli zajistit, aby v bateriové bance byla k dispozici rezerva energie v případě, že veřejná síť není schopna budovu zásobovat.

V režimu zálohování je akumulátorová baterie neustále plně nabita solární elektřinou a veřejnou sítí. Fotovoltaický střídač umožňuje vybíjení baterií pouze tehdy, když je vypnuta veřejná síť. Tento režim je vhodný zejména pro citlivé aplikace, které vyžadují stálou dodávku elektrické energie.

Uživatel může sledovat provoz své instalace lokálně po přihlášení do programu IMEON OS ONE (tento program se používá také k nastavení fotovoltaického měniče). Pro vzdálené monitorování se uživatel může připojit k monitorování IMEON, pokud je fotovoltaický střídač připojen k webu a instalatér vytvořil pro svého zákazníka monitorovací účet IMEON. Instalatér má k dispozici specifické monitorovací rozhraní, které mu umožňuje vizualizovat všechny jeho instalace.

V blízké budoucnosti bude fotovoltaický střídač IMEON schopen odesílat uživatelům a instalatérům upozornění na důležité události.

Tyto funkce jsou implementovány s cílem maximalizovat bezpečnost instalace uživatelů a zjednodušit dohled a diagnostiku pro instalatéry.