Virtual Power Plant

Díky pokročilým funkcím, jako je monitorování, předpovídání, snižování špiček, účtování pomocí blockchainu a přesouvání zátěže, integrovaným do platformy virtuální elektrárny IMEON, poskytuje Imeon Energy komplexní řešení pro rozsáhlou výrobu zelené energie nové generace.

V současné době je zřejmé, že integrace obnovitelných zdrojů energie do globálního energetického mixu je klíčem k uspokojení budoucích potřeb lidstva. K uskutečnění přechodu na novou energetiku je nutné nově vytvořit architekturu sítě a způsob výroby, skladování a spotřeby energie.

Platforma pro správu IMEON VPP, vyvinutá společností IMEON ENERGY, umožňuje vzdáleně ovládat instalované klastry UPS a vysílat pokyny, například k současnému nabíjení nebo vybíjení bateriových bloků. Každý střídač IMEON připojený k platformě IMEON VPP může automaticky nebo na požádání: dodávat solární energii / vybíjet energii uloženou v baterii / dobíjet baterii solární energií / dobíjet baterii prostřednictvím veřejné distribuční sítě. Na základě agregace tisíců střídačů IMEON 9.12 vyvinula společnost IMEON ENERGY revoluční řešení “virtuální elektrárny”, které by mohlo částečně nahradit centralizované výrobní systémy. Tato zařízení, připojená k internetu a dálkově ovladatelná, budou kromě energie schopna poskytovat i skladovací kapacity, které budou k dispozici pro flexibilitu a vyrovnávání elektrických sítí, například pro úpravu napětí a/nebo frekvence. Za účelem zabezpečení informací o měření vyměněné energie a záznamu provedených operací vyvinula společnost Imeon Energy ověřovací proces založený na Blockchainu, který byl integrován do platformy VPP. Díky použití blockchainu je ověření důvěryhodnou třetí stranou zcela zbytečné a společnost Imeon Energy může všem uživatelům platformy VPP nabídnout víceúrovňovou sledovatelnost a bezkonkurenční transparentnost.

Společnost IMEON ENERGY není jen výrobcem hybridních solárních střídačů, ale neustále vyvíjí nové aplikace a pracuje na tématech souvisejících s umělou inteligencí, aby zlepšila výkon svých řešení a spokojenost uživatelů hybridních střídačů IMEON.

Kontaktujte nás pro více informací o našich aplikacích